Naujienos

Atgal

Kaip išsirinkti audinį? .

2017 01 01

 

Neabejotinai vienas svarbiausių dalykų, be kurio neįsivaizduojamas miegamasis –patalynė. Nuo jos priklauso ne tik estetinis aplinkos vaizdas, bet ir mūsų poilsio kokybė.

Renkantis patalynės komplektus stenkitės išlaikyti vientisą interjero stilių, atkreipkite dėmesį į dominuojančias spalvas, nepamirškite atkreipti dėmesį į medžiagą.

Visa mūsų siūloma patalynė pagaminta iš 100% medvilnės audinių. Šiuo metu siūlome satininius ir drobinius patalynės komplektus.

Medvilninis audinio pavadinimas turi labai plačią prasmę. Šiuo terminu apibūdinami plataus asortimento, nuo vidutinio iki sunkaus svorio medvilniniai audiniai, besiskiriantys apdaila ir panaudojimo sritimis. Medvilnė gerai sugeria drėgmę ir nesielektrina. Ji puikiai tinka gaminiams, kurie tiesiogiai liečiasi su žmogaus oda, kadangi leidžia i kūnui kvėpuot ir tuo pačiu apsaugo jį nuo perkaitimo. Medvilninis audinys yra labai tvirtas, sunkiai plyšta. Trūkumas – itin glamžosi. Veikiant tiesioginiams saulės spinduliams medvilninis audinys pagelsta ir palaipsniui pradeda dūlėti. Drėgmė ir užterštas oras pagreitina šį procesą. Medvilniniai audiniai lengvai skalbiamiami, lengvai pašalinami nešvarumai ir dėmės. Šis pluoštas atsparus aukštai lyginimo temperatūrai. Balti audiniai gali būti skalbiami 95, o spalvotus patariama skalbti ne aukštesnėje nei 60° temperatūroje, o labai tamsių spalvų - ne aukštesnės kaip 40 laipsnių temperatūros vandenyje. Lyginti žemesnėje kaip 150° C. Šiltame vandenyje skalbiami audiniai, neapdoroti specialiomis priemonėmis, traukiasi. Balti audiniai gali būti balinami priemonėmis, iš kurių išsiskiria chloras, gali būti sausai valomi visais įprastais valikliais, tačiau tai mažina pluošto ilgaamžiškumą.

Drobė - drobinio pynimo medvilninis audinys. Iš jo pasiūta patalynė tarnaus ilgai. Siuviniai iš drobės stiprūs, gerai sugeria drėgmę, higieniški, laidūs šilumai, dailūs ir lengvai skalbiami, tarnaus ilgai, tačiau glamžūs ir sunkiai drapiruojami.
Satinas - labai tankus ir švelnus ilgapluoštės šukuotinės medvilnės audinys, blizgesiu primenantis šilką. Lėčiau dyla, gerai išsaugo spalvą. Šis audinys lengviau lyginasi, tad nemėgstantiems lyginti geriau rinktis satino patalynę. Tradicinis satinas yra 100% medvilninis audinys, bet rinkoje gali būti ir su poliesterinio pluošto priedu. Toks audinys yra stipresnis, bet blogiau sugeria drėgmę. Satinai su poliesterinio pluošto priedu yra pigesni, stipresni, tačiau skalbiant ant medžiagos paviršiaus gali susidaryti kamuoliukai.

Kartūnas - retas, vienspalvis, vidutinio sunkumo, drobinio pynimo medvilninis audinys dažniausiai iš vidutiniškai šiurkščių verpalų. Rinkoje yra įvairių kartūno rūšių, tarp jų ir marginto.
Damastas – aukščiausia satino rūšis. Tai panašiai kaip atlasas blizgantis prabangus audinys iš labai plonų verpalų. Jis išaustas žakardo technologija (kaitaliojant metmenų pynimą atauduose sukuriami masyvūs reljefiniai raštai). Dažniausiai raštai tokios pačios spalvos kaip fonas, bet gali būti ir išausti iš skirtingų spalvų siūlų. Tokie komplektai laikomi prabangiais.
Flanelė – taip pat medvilnė, tik su pūkeliu, todėl atrodo, kad geriau šildo. Ypač mėgstama žiemą. Trūkumas – ilgainiui pūkeliai susivelia į gumuliukus ir patalynė atrodo nebe taip gražiai. Jei pirksite truputį brangesnę, kurios plaukelis kirptas, ji bus lygiai tokia pat švelni, o geros išvaizdos nepraras ir po daugelio skalbimų.
Trikotažas – lengvai krintantis, taip pat minkštas, gerai apgaubia, nesiglamžo. Minusas – patalynė iš šios medžiagos gali atrodyti šiek tiek netvarkingai, gr
eitai išsitampo.
Perkelis - plonas ir tankus medvilninis audinys, švelnaus grifo, austas drobiniu pynimu. Vienspalvis arba margintas, naudojamas moteriškiems ir vaikiškiems apatiniams drabužiams bei nosinaitėms siūti.
Medvilnės ir sintetikos mišinys nėra toks patvarus ir ilgaamžis lyginant su 100% medvilne, tačiau labai lengvai lyginamas, mažiau glamžosi, greičiau džiūna.
Gofruota medvilnė turi visas 100% savybes, be to jos nereikia lyginti, tai ir yra didžiausias pranašumas.
Linas retesnis ir šiurkštesnis, sunkus, tvirtas. Jis nepamainomas vasarą, nes tolygiai išsklaido drėgmę, palaiko vienodą kūno temperatūrą. Žiemą linas maloniai šildo. Be to, turi antibakterinių s
avybių, tinka alergiškiems žmonėms, laidus orui, tačiau sudėtingesnė yra jo priežiūra.

PATARIMAS!

Tam kad patalynės spalvos išliktų sodrios ilgą laiką pirmą kartą skalbiant kartu su milteliais įpilkite šiek tiek acto. Rūgštis stabilizuos spalvas ir jos ilgai jus džiugins išlikdamos ryškios ir patrauklios. Šį patarimą galite naudoti ir drabužių spalvų išsaugojimui.